facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

27. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 07.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Poprzez modlitwę różańcową pragniemy razem z Maryją wypraszać łaskę Bożego błogosławieństwa dla naszych rodzin i Ojczyzny. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 17.30, a po nim Msza św. Gorąco zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie. Szczególne słowa zachęty kierujemy do dzieci i młodzieży szkolnej. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w różańcu w świątyni, zachęcamy do modlitwy różańcowej w gronie rodzinnym. 
 
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych, a po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Po różańcu dzisiaj zmiana tajemnic. 
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 
W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiorka dla lektorów. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 
W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem młodzież z klasy III gimnazjum.
 
Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Jak co roku w Dzień Papieski młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie kwestowała po Mszach św. do puszek na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.
 
Dziękujemy parafianom z klatki III bloku nr 16 przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bloku nr 16.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
wtorek – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
czwartek – św. Jana XXIII, papieża
sobota – bł. Honorata Koźmińskiego
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Przemyskiej Niedzieli krótka prezentacja alumnów rozpoczynających formację w naszym Seminarium. W Gościu Niedzielnym jako bezpłatny dodatek film „Sprawa Chrystusa”. Są już także nowe numery Charyzmatu. Przyjmijmy otwartym sercem dar Bożego błogosławieństwa.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna codziennie:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE