facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

28. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 14.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Przeżywany dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” jest zachętą do zgłębiania przesłania naszego wielkiego Rodaka. Po Mszach św. będą zbierane datki do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II. Składamy także podziękowanie za ofiary składane dzisiaj na potrzeby parafii, przeznaczone na witraże w naszej świątyni. 
 
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Różaniec w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a po nim wieczorna Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej, o którą Maryja prosiła w Fatimie – Codziennie odmawiajcie różaniec! 
 
W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiorka dla lektorów. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 
W czwartek w Domu Katolickim „ROMA” projekcja filmu: „Nikczemny handlarz dusz”. Jest to dokument odsłaniający współczesne mechanizmy handlu ludźmi. Projekcja o godz. 18.00 Wstęp wolny. Bezpłatne karty wstępu do odebrania w księgarni „ROMA”.
 
W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej.
 
W najbliższą sobotę - Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do relikwii bł. ks. Jana Balickiego w naszej Archikatedrze. Pielgrzymka rozpocznie się różańcem o godz. 9.30, po nim Msza św. i spotkanie w Seminarium.
 
Dziękujemy parafianom z klatki IV bloku nr 16 przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bloku nr 16.
 
Wyłożone są już kartki na wypominki za zmarłych. Przypominamy o składaniu w zakrystii wypominków za zmarłych, zaznaczając konkretną datę.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, karmelitanki
wtorek – św. Jadwigi Śląskiej
środa – św. Ignacego Antiocheńskiego
czwartek – św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
piątek – bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika
sobota – św. Jana Kantego
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy filarach można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.
 
W gorącym czasie przedwyborczym warto przypomnieć sobie podstawowe zasady Katolickiej Nauki Społecznej. Za tydzień wybory samorządowe. Zachęcamy do uczestnictwa, zapoznania się z kandydatami i do odpowiedzialnych decyzji wyborczych.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna codziennie:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE