facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

29. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 21.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiejsza niedziela misyjna rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Misyjny. Jest on czasem solidarności z cały Kościołem misyjnym. Modlimy się za misje i misjonarzy, wspierając ich naszą modlitwą i składanymi dziś na tacę ofiarami. Po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Różaniec w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a po nim wieczorna Msza św. Gorąco zachęcamy do modlitwy różańcowej.
 
W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiorka dla lektorów. We wtorek o godz. 
17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 
W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem młodzież z klas III Gimnazjum. Przypominamy także o cotygodniowym piątkowym spotkaniu grupy oazowej o godz. 16.30.
 
W najbliższą sobotę od godz. 19.30 rozpocznie się w kościele OO. Franciszkanów kolejny już wieczór uwielbienia z modlitwą za nasze miasto i jego mieszkańców.
 
W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w naszym kościele uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa seniora Józefa Michalika z okazji 60-lecia Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Zapraszamy wszystkich krwiodawców i sympatyków ruchu do modlitwy dziękczynnej za tych, którzy ratują życie innym.
 
Dziękujemy parafianom z klatki V bloku nr 16 przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 18A.
 
Wyłożone są już kartki na wypominki za zmarłych. Przypominamy o składaniu w zakrystii wypominków za zmarłych, zaznaczając konkretną datę.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
poniedziałek – św. Jana Pawła II, papieża
wtorek – św. Jana Kapistrana
środa – bł. Jana Balickiego
 
W prasie katolickiej w związku z Tygodniem Misyjnym sporo tematów związanych 
z działalnością misyjną Kościoła. W Niedzieli jako dodatek film-dokument: Wojna totalna o wielkich stratach, jakie ponieśli Polacy w czasie II wojny światowej. Można także znaleźć wiele refleksji dotyczących trwającego w Rzymie synodu poświęconemu młodym.  
 
Przekazujemy również przykrą informację, że w ostatnią niedzielę w godz. 12:30 – 15:00 miała miejsce w naszej świątyni kradzież składki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Gdyby ktoś widział osoby podejrzane wokół kościoła, czy wewnątrz, prosimy o pilny kontakt.
 
Polećmy teraz sprawcę tej kradzieży. modląc się dla niego o opamiętanmie, oraz całą naszą Ojczyznę, w dniu wyborów samorządowych, opiece Maryi – Pod Twoją obronę…

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna codziennie:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE