facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

30. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 28.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejszej niedzieli w całym Kościele obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem i źródłem nadziei. W „Niedzieli” i „Gościu Niedzielnym” przejmujące artykuły o prześladowanych chrześcijanach w Pakistanie. 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. W środę kończymy już nabożeństwa różańcowe. W przyszłą niedzielę o 17:30 zmiana tajemnic różańcowych. 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiorka dla lektorów. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.

W środę od godz. 17.00 spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych. 

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.30, ponieważ po południu o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. na Przemyskich Cmentarzach połączona z procesją za zmarłych. Zachęcamy do nawiedzania cmentarzy i do wspólnej modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Rano Msze św. o godz. 6.30 i 7.00, a po południu o godz. 16.45 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że 1 i 2 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, modlitwy za zmarłych oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić wspomniane modlitwy. W dniach od 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy. 

Od Dnia Zadusznego codziennie o godz. 17.30 Modlitwa Wypominkowa za zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie i ofierze Mszy św. o tych, którzy już odeszli do wieczności. 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji czwartkowej uroczystości Akcję Katolicką zapraszam za tydzień na spotkanie formacyjne. W piątek (Wszystkich Świętych) od godz. 16.00 spowiedź.

Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 18A przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 18A. 

Rodzice ciężko chorej Iwony Blok proszą o wsparcie w jej leczeniu. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, po wielu operacjach jeździ na wózku inwalidzkim. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na jej leczenie i rehabilitację.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym czasie jak zwykle sporo refleksji związanych z przemijaniem i życiem wiecznym. Warto te prawdy pogłębiać i w wierze szukać nadziei.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna codziennie:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE