facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

24. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 16.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiejsza niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za media i wszystkich w nich pracujących. Składka dzisiejsza na archidiecezjalne „Radio FARA”. 
 
Mieszkańcy Stanisławczyka wraz z ks. proboszczem dziękują za wsparcie budowy kaplicy ofiarami zebranymi do puszek w sumie 1290 zł. P
 
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia. 
 
Bractwo Św. Łazarza zaprasza chętnych dziś na godz. 14.00 na Drugi Charytatywny Bieg Uliczny pod hasłem „Przemyska Piątka dla Hospicjum”. Zebrane datki będą przeznaczone na budowę hospicjum „Betania”.
 
W poniedziałek wypada 79. Rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka. Polecamy wszystkich, którzy ucierpieli w łagrach i obozach, prosząc o dar pokoju. Msza św. w tych intencjach o godz. 16.00 w kościele oo. Karmelitów.
 
We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu. Po Mszy św. wieczornej we wtorek zbiorka dla lektorów.
 
We wtorek wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy młodzież naszej parafii na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00, w szczególności młodzież klas VI, VII, VIII i 3 Gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. 
Po Mszy św. będzie pierwsze spotkanie formacyjne dla uczniów klas VI i VII.
 
Dziękujemy parafianom z klatki VI bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 16 przy ul. St. Augusta.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
wtorek – św. Stanisława Kostkę
środa – św. Januarego, męczennika
czwartek – św. Andrzeja i Towarzyszy, męczenników koreańskich
piątek – św. Mateusza, apostoła i ewangelistę
 
Warto sięgnąć po prasę katolicką. Korzystajmy także z audycji naszego Archidiecezjalnego „Radia FARA”, czy rozgłośni „Radia Maryja”. Niech te środki społecznego przekazu pomagają nam poznawać Chrystusa i pogłębiać wiarę w Niego.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE