facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

25. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 23.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Po niedzielnej Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji naszych zmarłych. 
 
W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiorka dla lektorów. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu. 
 
W najbliższą sobotę - Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. O godz. 10.00 zawiązanie wspólnoty i modlitwa różańcowa, a o godz. 12.00 uroczysta Msza św. Chętnych do udziału w pielgrzymce prosimy o zapisy w zakrystii.
 
Od 1 października rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie przy parafii Św. Trójcy. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.15.
 
W piątek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas VI. Spotkanie to będzie połączone z uroczystym wpisaniem na listę kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Mszę św. także rodziców. Z tym dniem zamykamy listę kandydatów, którzy chcą rozpocząć 3-letnią formację przed bierzmowaniem.
 
Wzorem ubiegłych lat przeprowadzamy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który będzie można składać na wyznaczonym miejscu przy plebanii. W piątek o godz. 15.00 zostanie on zabrany. Przychody z akcji wspomagają zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz dofinansowanie budowy szkoły w Kenii.
 
W Przemyślu powstała społeczna inicjatywa ponownego przywrócenia pociągów turystycznych na Linii Kolejowej nr 102 w relacji Przemyśl-Niżankowice-Chyrów-Zagórz i dalej w piękne Bieszczady. Za tydzień Po Mszach św. Stowarzyszenie „LINIA 102” będzie kwestować do puszek na remont linii kolejowej.
 
Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 16 przy ul. przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 16.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
środa – św. Kosmę i Damiana, męczenników
czwartek – św. Wincentego a Paulo
piątek – św. Wacława, męczennika
sobota – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest właściwie stałe grono czytelników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, ale zachęcam także innych, aby skorzystać z tej formy zrozumienia i pogłębiania wiary. 
Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.  Szczęść Wam Boże!

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE